ZMENA STYLU
   V této sekci se zmiňují zajímavosti či události, které si zaslouží pozornost a zárověň o nich není zmínka ve videoblogu.
 Vyvedení ženy z metra
      Žena ve stockholském metru při kontrole neměla při sobé platný jizdní doklad. Odmítla vystoupit a nechat si napsat pokutu, začala kŕičet a bezpečnostní služba ji musela vyvést. Tady by měla celá zpráva končit a vůbec by neměla přijít do médií. Ale jednalo se o Švédsko. Záležitost natočená mobilním telefonem. Žena křičela a nespolupracovala. Byla těhotná. Černoška. Z videozáznamu je vidět naprosto profesionální jednání bezpečnostních pracovníků. Bohužel všichni zaměstnanci byl účasnící se incidentu byli postavení mimo službu a už se připravují žaloby. Jak je vidět přepravní podmínky neplatí pro všechny. Nic ženě nebránilo nechat si napsat pokutu, když si zapomněla jizdní doklad doma. Nyní za to budou trpét všichni ostatní.


 Konec INF
     USA odstupují od smlouvy INF o likvidaci raket krátkého a středního doletu. Důvodem má být proušováný dohody ze strany Ruska. Dle mého názoru dohodu porušovaly obě strany. Navíc v další státy získaly technologie a prostředky pro rakety stejného typu, tedy smlouva INF začala pozbývat smyslu. Určitě smlouvu nahradí jiné dohody a doufejme nejen mezi Ruskou federací a USA.


 Důležitá sebeobětování
     19. 1. 1969 se upálil Jan Palach na protest proti potlačování svobod a proti okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy. Jeho oběť byla důležitá a stala se symbolem odporu. Abychom mohli bojovat musíme být naživu. Pokud by se upálilo více lidí, pak by jejich obět byla zbytečná a spíše by devalvovala oběť Jana Palacha.(c) 2010-2018 www.janmihulka.cz, all right reserved